Než půjdu do školy – co by měli zvládnout předškoláci

Jedním z úkolů naší mateřské školy je připravit děti na vstup do první třídy základní školy a zabezpečit jim úspěšný přechod z mateřské školy do základní.

Snažíme se děti na tento důležitý úsek jejich života přichystat, aby nedošlo ke zklamání v důsledku malé připravenosti nebo úzkosti z nového prostředí nebo dokonce z nezralosti dítěte.

Tomuto cíli podřizujeme svou práci především u pěti- až šestiletých dětí. Přípravu na školu provádíme především jako dlouhodobě sledovaný záměr, který se odráží v celé práci s dítětem.

Co má umět dítě, které půjde v září do 1. třídy

•  správně vyslovovat všechny hlásky
  • znát všechny barvy (i doplňkové)
  •  vyřídit jednoduchý vzkaz